Our product range includes a wide range of a t s auto transformers.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| KVA Rating | 7.5 kVA |
| Current Rating | 4 A |
| Input Voltage | 400 V |
| Phase | 3 Phase |
| Current | 15 amp |
| Output Voltage Range | 0-415 V |
| Output Voltage | 400 V |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Connection Type | Star |
| Brand | Unique transformer |
| Frequency | 50/60 |
| Type | Open (Panel Mount) |
| Control Type | Manual |
| Winding Material | Copper |
| Material | Copper |
| Packaging Type | Open |
| Winding | Copper |
Minimum order quantity: 1 Piece
A t s
Our product and services are high in demand due to their premium quality and affordable price
Sanjay Bhai (Proprietor)
Unique Transformers
85-B, Raghunandan Society, Vinzol Rail Crossing Road, Vatva, Ranchod Nagar Society
Ahmedabad - 382440, Gujarat, India