Our range of products include 190 x disc brake electromagnetic.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Brake torque | 2 Nm |
| Mounting type | Flange mounted |
| Voltage rating | 415 V AC |
| Brake Diameter | 200 mm |
| Material | Cast Iron |
| Packaging Type | Box |
| Brake type | AC fail safe |
| Usage/Application | Brake Motors |
| Protection class | IP44 |
| Country of origin | Made in India |
Sanjay Bhai (Proprietor)
Unique Transformers
85-B, Raghunandan Society, Vinzol Rail Crossing Road, Vatva, Ranchod Nagar Society
Ahmedabad - 382440, Gujarat, India